LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arrestimi i Erzen Breçanit/ Zbardhen detaje, 11 persona të ndaluar

20 Nëntor 2023, 19:57, Aktualitet CNA
Arrestimi i Erzen Breçanit/ Zbardhen detaje, 11 persona të ndaluar
Erzen Brecani

Detaje të reja janë zbardhur nga arrestimi i ish zëvendës drejtorit të policisë, Erzen Breçani.

Mësohet se arrestimi i tij është bërë me vendim të gjykatës pas kërkesës së Prokurorisë së Posaçme.

Breçani është ndaluar pasi janë lëshuar 11 urdhër-arreste. Akuzat janë për grup kriminal.

Urdhër-arrestet janë kërkuar nga SPAK.

Gjithashtu raportohet se, mes personave që kërkohen të arrestohen është edhe djali i Erzen Breçanit.

Mbi 11 personat e akuzuar, SPAK ka dyshime se kanë kryer pastrim parash, trafik droge, sigurim kushtesh për të kryer vrasje, shpërdorim detyre dhe përkrahje e autorit të krimit./ CNA

 

Lajmet e fundit nga