LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha, në Kukës: Nxisim turizmin, të bëjmë gjithçka për potencialet minerale

19 Shtator 2023, 11:30, Aktualitet CNA

Berisha, në Kukës: Nxisim turizmin, të bëjmë

Ish-kryeministri Sali Berisha në takim me bizneset në Kukës tha se Partia Demokratike do të nxisë zhvillimin e turizmit në të gjitha zonat malore.

Ai u shpreh se të gjitha po shkojnë drejt shkatërrimit, por PD do të bëjë gjithçka për potencialet minerale të këtyre zonave dhe për përpunimin e tyre dhe dhe do të subvencionojë bujqësinë.

“Do të nxisim zhvillimin e turizmit në të gjitha zonat malore. Do të bëjmë gjithçka për potencialet minerale të këtyre zonave dhe për përpunimin e tyre. Do të bëjmë çdo gjë që aq sa kanë blegtorinë e bujqësinë në profilin e tyre ne t’i subvencionojmë. Të gjitha po shkojnë drejt shkatërrimit.”/ CNA

Lajmet e fundit nga