LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncimi/ Pëllumb Gjoka vrau të moshuarën dhe i mori tokën

19 Shtator 2023, 11:34, Aktualitet CNA
Denoncimi/ Pëllumb Gjoka vrau të moshuarën dhe i mori tokën
Pellumb Gjoka

Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur sërish akuza ndaj biznesmenit Pëllumb Gjoka dhe kryeministrit Edi Rama.

Berisha tha se investitorin strategjik duhet ta quajnë “Pëllumb Gjoka”, pasi Gjokat e Ramës marrin thasët me euro droge.

Ish-kryeministri denoncon se Gjoka ka marrë 300 mijë katrorë tokë në Velipojë duke vrarë të moshuarën.

"Shumë nga investitorët strategjikë të Ramës janë Pëllumb Gjoka të tjerë, marrin një thes me euro droge, shkojnë dhe marrin 200 mijë, 300 mijë euro.

Pëllumb Gjoka ka marrë 300 mijë metër katrorë në Velipojë, e vrau të moshuarën 90 vjeç dhe i mori tokën me Edi Ramën. Dhe përjashtohet nga taksat dhe detyrimet dhe ndërton parajsën e tij, të tërën mbi drogën, kurse këtu, të gjitha këto mrekulli të vërteta të natyrës, mbeten në një kohë tmerrësisht të ngadaltë, me investime shumë të rralla, pavarësisht se rruga ka shkuar.

Por qeveria, në vend që të financojë dhe të subvencionojë investimet, ajo përqendrohet në bllokimin dhe mbytjen e tyre", tha Berisha./CNA

Lajmet e fundit nga