LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Konservatorja Evi Angelakis, në shërbim të Ramës dhe Bashës/ Shpërthen në “xhelozi” ndaj deputeteve të PD-së

20 Nëntor 2023, 17:00, Aktualitet CNA
Konservatorja Evi Angelakis, në shërbim të Ramës dhe
Evi Kokalari

Konservatorja Evi Kokalari, Evis Kokalari apo Evi Angelakis është vënë sërish në shërbim të kryeministrit Edi Rama dhe kreu të PD-së së vulës, Lulzim Basha.

Pas situatës së krijuar në parlament, konservatorja shpërthen në sulme ndaj demokratëve dhe duket se është e inatosur pse deputetët e PD-së i vunë flakën sot tavolinës së Bashës në Kuvend, për të cilin është shprehur se në të ardhmen mund të bëjë koalicion me të.

Sa te turpshem jeni!! Ju padiskutim jeni partia e dhunes. Ta kisha ditur kete nivel, une do isha ngaterruar kurre me ju sepse ju as te qendres se djathte nuk jeni. Ne kam kuptuar dicka keto dy vite ne politiken Shqiptare, eshte urrejtja qe shqiptaret kane per shqiptaret. Foltoristet urrenin deri ne vdekje mbeshtetesit e Bashes. Demokratet ne teresi urrejne mbeshtetesit e PS. Myslymanet urrejne katoliket. Ne fakt, kjo eshte programuar keshtu, sepse te percare ju duan qe t'ju sundojne.

Zjarrin ja vini tavolines se Bashes nderkohe qe ju vete e installuat Bashen ne ate pozicion, dhe si hipokrite te pashprese qe jeni, po ne te njejten dite, postoni mesazhe perkujtimi per 10-vjetorin e Sokol Olldashit. A keni nje fije dinjiteti o njerez?

Kjo foto tregon qarte qe sa here Berisha duhet te paraqitetet ne SPAK, ju i vini zjarrin parlamentit”, shkruan Evi Angelakis.

Por nuk mjafton vetëm me kaq. Në reagimin e saj në rrjetet sociale, nuk lë dot pa shfaqur hapur dhe “xhelozinë” që ka ndaj deputeteve të PD-së, në këtë rast Albana Vokshi dhe Ina Zhupa.

Në statusin e saj, e quan Vokshin pa klas dhe i kërkon që të japë dorëheqjen nga posti si kryetare e forumit të gruas sepse sipas Evi Angelakis nuk e meriton ta drejtojë atë forum.

Më pas sulmin e vazhdon dhe me deputeten Ina Zhupa, ndaj së cilës ka shpërthyer në akuza.   

This is NOT ëho ëe are!

p.s. Albana Vokshi, ëhat an embarrassment of a ëoman you are!

Ti duhet te japesh dorehqjen si kryetare e forumit te gruas, sepse nuk ke as klas, as meriten e duhur per te drejtuar forumin qe duhet te fuqizoje gruan ne ate parti. Do thoja jep doreheqjen si deputete, por fakti qe ti nuk ke fituar kurre vota dhe tere jeten je ne parlament me listat e mbyllura, dhe s'te ben pershtypje - flet qarte per dinjitet qe ke -ose jo - dhe je e korruputuar thelle ne shpirt.

Shoh dhe Ina Zhupen ne foto, nje turp tjeter qe ne kryesi e futi Kellici nepermjet votave te orientuara nga forumi rinor. Por kjo nuk eshte asgje perpara faktit qe Ina Zhupa, nepermjet burrit dhe kunates po ngrejne kullen ngjitur me Bashkine e Tiranes. Ina vete eshte nga Saranda, ku e gjeti ate toke ne mes te Tiranes? Po leket per ta ndertuar, apo i shiten apartamentet 'ne grope', sic sygjeron Argita Berisha, a thua se ne jemi nje tufe me budallenje dhe nuk kuptojme.

E kam thene dhe e perseris, Rama hiqet duket bashkuar bazen dhe duke afruar elektoratin gri. Ju jeni larg, shume larg sepse aty ju duan keta qe sot i vene flaken parlamentit!

Turp cdo demokrati dhe cdo shqiptari qe eshte OKAY me kete lloj dhune. Ju nuk jeni as demokrat dhe as te djathte!”, shkruan konservatorja Kokalari apo Evi Angelakis siç njihet ndryshe./CNA

Konservatorja Evi Angelakis, në shërbim të Ramës dhe

Lajmet e fundit nga