LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Lidhja e ish-zyrtarit të FBI me shqiptarët/ Karamuço: Provat janë ende në proces mbledhjeje

24 Janar 2023, 22:56, Aktualitet CNA
Lidhja e ish-zyrtarit të FBI me shqiptarët/ Karamuço: Provat
Eksperti i Sigurisë, Ervin Karamuço

Eksperti i Sigurisë, Ervin Karamuço, ka folur për lidhjet me kryeministrit Edi Rama me ish-zyrtarin e arrestuar të FBI-së, Charles McGonigal.

Karamuço tha në emisionin e Eni Vasilit se provat për lidhjet me McGonigal me Shqipërinë janë ende në process mbledhjeje.

Ai deklaroi se çështja shqiptare ka dalë gjatë përgjimeve për çështjen ruse dhe nuk është hetuar më vete.

“Ky zotëria nuk është hetuar dhe nuk është mbajtur në vëzhgim, nuk është përgjuar për çështjen shqiptare, por atë ruse. Gjatë përgjimeve dhe hetimeve ka dalë edhe çështja shqiptare. Kur ka shkuar çështja në gjykatë, krahas çështjes së rusëve, juria nuk ka qenë e qartë për arsyen se përse ka marrë para nga shqiptarët. Ndaj duhet sqaruar pozicioni i tij me punonjësin e inteligjencës shqiptare dhe çdo shqiptar tjetër. Provat edhe faktet janë ende në proces mbledhjeje”, theksoi eksperti./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga