LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Miratohet projektligji/ Rikthehen lojërat e fatit

18 Shtator 2023, 14:50, Aktualitet CNA
Miratohet projektligji/ Rikthehen lojërat e fatit
Foto ilustruese

Komisioni i Ligjeve ka miratuar projektligjin për rikthimin e lojërave të fatit "online".

Kanë qenë socialistët ata që kanë votuar këtë projektligj.

Projektligji u miratua me 12 vota pro, 3 kundër dhe 1 abstenim.

Nga ana tjetër opozita votoi kundër rikthimit të lojërave të fatit "online".

Pas kësaj, ligji pritet të miratohet në Kuvendin e Shqipërisë./ CNA

Lajmet e fundit nga