LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Pastrohet pisllëku në rrugën Levan-Vlorë”, Rama nuk kursen ofendimet: Disa të paudhë sillen si harbutë

19 Shtator 2023, 14:35, Aktualitet CNA

“Pastrohet pisllëku në rrugën Levan-Vlorë”, Rama

Kryeministri Edi Rama nuk i ka kursyer fjalët për ata që kanë hedhur mbeturina në rrugën Levan-Vlorë.

“Levan-Vlorë kthehet në kosh plehrash nga disa të paudhë, njerëz pa skrupuj që lëndojnë atdheun e fëmijëve të tyre duke u sjellë si harbutë me shtëpinë e përbashkët.”, shkruan Rama në rrjetet sociale.

Kryeministri thotë se Policia e Shtetit ka nisur ndëshkimet.

“Por s’do t’i lejojmë, Policia e Shtetit ka nisur ndëshkimet shembullore për kësi ndotjesh, ndërsa shumë shpejt ashpërsojmë gjobat për këdo që i shkon ndër mend ta trajtojë hapësirën publike si kazan ku të vërvisë nga dritarja e makinës ç’të dojë.”

Gjithashtu falënderoi punonjësit e Autoritetit Rrugor Shqiptar që kanë pastruar pisllëkun në këtë aks.

“Faleminderit punonjësve të Autoritetit Rrugor Shqiptar që kanë pastruar pisllëkun në këtë aks, dhe gjithë sezonin kanë qenë të përkushtuar në mbrojtjen e imazhit të Shqipërisë Turistike, imazh që s’do ta lëmë të cenohet nga pakica e papërgjegjshme.”, tha ai./ CNA

“Pastrohet pisllëku në rrugën Levan-Vlorë”, Rama

Lajmet e fundit nga