LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video - Perla e Taulant Ballës/ Me defter në dorë, “qan” italishten

19 Shtator 2023, 16:52, Aktualitet CNA

Video - Perla e Taulant Ballës/ Me defter në dorë,

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, zhvilloi sot një takim me efektivët italianë të “Guardia di Finanza” dhe ekipin tonë drejtues të Departamentit të Sigurisë Publike në Policinë e Shtetit.

Gjatë takimit, Balla foli në gjuhën italiane për monitorimet nga ajri për lëndë narkotike.

Por ajo që nuk kaloi pa vënë re, ishte italishtja e ministrit.

Ndonëse kishte marrë defterët në dorë dhe i lexonte ato, Balla sërish “çaloi” me theksin e italishtes së tij para efektivëve të “Guardia di Finanza”.

Kujtojmë se Balla më parë qeshte e tallej me ish-kryeministrin Sali Berisha për mënyrën se si e fliste gjuhën italiane.

Për më tepër, ndiqni videon e mëposhtme./ CNA

Lajmet e fundit nga