LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish-ministri i Drejtësisë: Në 2001-shin një i burgosur kishte dalë nga qelia, dënimin e kryente një tjetër

16 Nëntor 2023, 22:28, Denoncim CNA
Ish-ministri i Drejtësisë: Në 2001-shin një i burgosur
Foto ilustruese

Ish-Ministri i Drejtësisë, Sokol Nako, ka bërë një deklaratë të fortë, teksa ka folur për personat me precedentë penalë dhe ekstradimin e Behar Bajrit nga Franca.

Nako tha në emisionin e Blendi Fevziut se në vitin 2001 ka konstatuar një rast kur i burgosuri kishte dalë jashtë dhe në vend të tij në qeli qëndronte një person tjetër që kryente dënimin.

Ai nuk zbuloi emra, por hodhi dyshime se personi që kryente dënimin mund të ishte paguar nga personi që ishte dënuar.

Pjesë nga biseda:

Nako: Unë kam gjetur edhe raste që ishin njerëz të tjerë që kryenin dënimin në vitin 2001.

Fevziu: Kishte hyrë njëri në burg për llogari të tjetrit? Me rrogë rrinte ai në burg?

Nako: Besoj që po.

Fevziu: Kishte dalë njëri jashtë dhe në vend të tij ishte një bedel që e bënte burgun?

Nako: Burgu është një botë shumë interesante.

Fevziu: Dmth i burgosuri kishte dalë dhe kishte hyrë një tjetër.

Nako: Po./ CNA

Lajmet e fundit nga