LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Radhë të gjata në Hanin e Hotit

1 Gusht 2023, 23:19, Denoncim CNA

VIDEO/ Radhë të gjata në Hanin e Hotit

Një denoncim ka mbërritur në redaksinë e CNA-së nga një qytetar në lidhje me pikën kufitare Hani i Hotit.

Qytetari shprehet se punonjësit e doganës neglizhojnë punën në mënyrë periodike dhe si pasojë krijohen radhë të gjata.

Ndër të tjera denoncuesi thotë se kjo situatë është e zakonshme dhe e përditshme.

“Përshëndetje kjo asht dogana e Hanit të Hotit, Shkodër. Ka disa orë që presim të kalojmë dhe është e mbyllur. Punonjësit pushojnë orar pa orar. Nuk e kanë problem për asgjë. Në videon që po ju nis duket qartë  se punojnë vetëm me një sportel ku kalon një makinë në 10 minuta. Unë punoj në Mal të Zi, kështu ndodh për ditë”, denoncon qytetari. / CNA.al

 

Lajmet e fundit nga