LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lëvizin monedhat e huaja/ Sa këmbehen sot euro, paundi dhe dollari

18 Gusht 2023, 07:25, Ekonomi CNA

Lëvizin monedhat e huaja/ Sa këmbehen sot euro, paundi dhe dollari

Sot, më 18 gusht 2023, dollari amerikan blihet me 96.5 lekë dhe shitet me 98 lekë.

Euro blihet me 105 lekë dhe shitet 106.3 lekë.

Paundi britanik blihet me 122 lekë dhe shitet me 124 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 109 lekë, ndërsa në shitje me 110.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70.7 lekë, ndërsa në shitje me 73.1 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

Lëvizin monedhat e huaja/ Sa këmbehen sot euro, paundi dhe dollari

Lajmet e fundit nga