LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja, në "krizë"/ Kursi i këmbimit, 13 Gusht 2023

13 Gusht 2023, 08:10, Ekonomi CNA

Monedhat e huaja, në "krizë"/ Kursi i këmbimit, 13

Sot, më 13 Gusht 2023, dollari amerikan blihet me 94.4 lekë dhe shitet me 95.7 lekë.

Euro blihet me 103.6 lekë dhe shitet 104.6 lekë.

Paundi britanik blihet me 119.4 lekë dhe shitet me 121 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 107.2 lekë, ndërsa në shitje me 109 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70 lekë, ndërsa në shitje me 72.3 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

Monedhat e huaja, në "krizë"/ Kursi i këmbimit, 13

Lajmet e fundit nga