LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja nuk dalin nga “gremina”/ Kursi i këmbimit, 12 Gusht 2023

12 Gusht 2023, 09:42, Ekonomi CNA

Monedhat e huaja nuk dalin nga “gremina”/ Kursi i këmbimit, 12

Sot, më 12 Gusht 2023, dollari amerikan blihet me 94.2 lekë dhe shitet me 95.7 lekë.

Euro blihet me 103.4 lekë dhe shitet 104.5 lekë.

Paundi britanik blihet me 119.2 lekë dhe shitet me 120.8 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 107 lekë, ndërsa në shitje me 108.6 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 69.7 lekë, ndërsa në shitje me 72 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA

Monedhat e huaja nuk dalin nga “gremina”/ Kursi i këmbimit, 12

Lajmet e fundit nga