LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoscope, September 17, 2023/ What the stars have predicted for the zodiac signs

2023-09-16 22:48:00, Horoskopi CNA

Horoscope, September 17, 2023/ What the stars have predicted for the zodiac

Aries 

This Sunday is very good for you, with the Moon moving opposite Libra. Your gaze and attention is directed to others you care about a little more today. The square formed by Venus with Jupiter brings hyper-optimism in love where the game is played. Be careful with your finances and don't squander them as if they have no value. You will regret your reckless behavior later.

The business plan you have in the works, make sure it doesn't go awry because of your arrogance and haste.

Taurus

The movement of the Moon in the sign of Libra makes you work feverishly to complete some pending issues. Venus, which forms a square with Jupiter, somewhat complicates the situation at home since you are away for many hours. Nothing scares you, you don't care, as you have the help of Jupiter who is in your sign and makes you optimistic.

For those of you who are committed, know that your long absence annoys your romantic partner and when you return from work you face his annoyance. 

Gemini 

The Moon moves into the sign of Libra and encourages you to socialize and gather with loved ones. Jupiter and Venus form a square and push you to limitless extremes. I'm not saying that you won't enjoy it, but put some measure especially on expenses.

There are many chances that you will receive a professional proposal for cooperation, but I would like you to pay attention because something may not be understood well, or something may be hidden from you.

The crab 

The Moon moving into the sign of Libra shuts you in because what you want most is to be rooted in the nest of home and rest. The square formed by Venus with Jupiter requires you to be careful with finances and not lend or borrow because someone will not be consistent and faces will be exposed. Avoid trading with friends.

The difficulties that will appear can be overcome if you handle the situation correctly.

Leo 

Ju vazhdimisht merrni mesazhe dhe dëgjoni lajme të këndshme nga ambienti i ngushtë. Afërdita, e cila është në shenjën tuaj, formon një shesh me Jupiterin, gjë që ju shtyn të dilni për arsye sociale ose profesionale, gjë që do të kaloni edhe një kohë të këndshme atje.

Rruga e karrierës është e favorshme me shumë mundësi për avancim, por mos u ndalni në dafinat tuaja. Ju keni një luftë përpara.

Virgjëresha 

Ju kujdeseni për mirëqenien tuaj dhe dëshironi të ndiheni të sigurt. Sheshi i formuar nga Venusi me Jupiterin sjell shpenzime të bëra për një udhëtim, por përtej buxhetit tuaj. Përmbahuni sepse jeni të prirur ndaj mbikonsumerizmit.

Të ardhurat rriten shpejt.

Peshorja

Hëna kalon në shenjën tuaj dhe kjo është arsyeja kryesore pse ndiheni të ngarkuar emocionalisht dhe të ndjeshëm. Por në të njëjtën kohë, mund të shpreheni më lehtë dhe të tregoni atë që ndjeni pa hezitim. Sheshi i formuar nga Venusi me Jupiterin bllokon disa nga planet tuaja ambicioze sepse nuk keni bërë llogaritjet e sakta. Ju e praroni pilulën dhe nuk pranoni një dështim të vjetër. Nëse nuk mësoni nga gabimet, nuk do të ecni përpara.

Problemi i vetëm real është një borxh ndaj një organi publik që nuk mund ta shlyeni.

Akrepi

Hëna duke kaluar nëpër shenjën e Peshores ju bën introvertë dhe të vetmuar. E vetmja gjë që shihni para jush është shtrati mbi të cilin do të rrini gjatë gjithë ditës. Afërdita duke formuar një katror me Jupiterin tregon se sa të lodhur jeni nga njëra anë nga puna dhe nga ana tjetër nga shoqërimet e pakuptimta.

Në punë, ndërkohë që çdo gjë duket e qëndrueshme, do të keni një problem me një koleg që nuk mund t’ia dilni dot.

Shigjetari

Hëna nga shenja e Peshores e drejton interesin tuaj tek kontaktet me miqtë dhe angazhimi me publikun. Një mbledhje miqësore në një klub ose grup të cilit i përkisni ju emocionon, pasi mund të ndani idetë tuaja. Afërdita formon një katror me Jupiterin dhe udhëtimi që dëshironi mund të bllokohet për shkak të forcës madhore.

Do të keni mundësi të zhvilloni aktivitetin tuaj të biznesit por me ndihmën e një miku. Është e qartë se do të shpenzoni para pa u shqetësuar për shpenzimet.

Bricjapi

Hëna që lëviz në shenjën e Peshores ju fokuson në çështjet e karrierës dhe objektivat që keni vendosur për promovim. Sheshi i formuar nga Venusi me Jupiterin ju bën optimistë përtej normales dhe normales. Kështu që ju mund të bini jashtë në vlerësimet tuaja. Shikoni gabimet e mëparshme që të mos i përsërisni.

Kufizoni shpenzimet tuaja për argëtim, sepse në fund nuk do të keni para të mjaftueshme.

Ujori 

Hëna kalon në shenjën e Peshores dhe ju bën edhe më të pavarur dhe më të arratisur. Afërdita formon një shesh me Jupiterin dhe dëshirat tuaja të çuditshme nuk ndahen nga njerëzit që doni, qoftë familja apo partneri.

Nëse nuk jeni të lidhur, do të jetë e vështirë të sillni dikë në jetën tuaj pasi shpirti juaj i pavarur nuk është i burgosur.

Peshqit 

The Moon moving into the sign of Libra makes you an introvert, something that is not unknown to you as it is your character. Venus forms a square with Jupiter and brings difficulties in everyday life with obligations and affairs that you have to arrange.

Work is causing you stress and nerves, but make sure you stay inside today to relax. Financial problems will be difficult to solve if you do not limit your expenses.

Lajmet e fundit nga