LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi, e hënë, 20 nëntor 2023/ Çfarë kanë rezervuar yjet për secilën shenjë

19 Nëntor 2023, 23:01, Horoskopi CNA

Horoskopi, e hënë, 20 nëntor 2023/ Çfarë kanë

Dashi

Do të jetë një ditë interesante. Dashuria zë vendin e dytë, sepse yjet janë më shumë të rëndësishme për punën. Dikush mund të fitojë një sfidë dhe të tjerët mund të kapërcejnë një periudhë të vështirë. Dhjetori do të jetë një muaj i veçantë për ndjenjat, çiftet duhet të shmangin diskutimet e kota.

Demi

Kur pranon shumë angazhime, vetëkuptohet se ka më shumë përgjegjësi dhe më shumë presion nga jashtë. Kjo do të thotë që në këtë periudhë i keni kushtuar shumë kohë punës dhe pak jetës private. Jeta e tyre profesionale dhe familjare është kthyer përmbys. Kjo javë kërkon përkushtim, por edhe relaks.

Binjakët

Mund të jetë një sezon i mirë në dashuri. Ata që punojnë shumë ndoshta nuk i kanë kuptuar apo ndjekur nevojat e partnerit, por së fundmi e kanë gjetur veten përballë një muri me tulla, duhet të rikuperojmë pak nga dëshirat e tyre të humbura. Duhet vullnet, në marrëdhëniet e reja.

Gaforrja

Këtë javë duhet të sqaroni çështjet e dashurisë, për të kuptuar nëse diçka nuk shkon. Do të keni mosmarrëveshje të vogla, të cilat mund të zgjidhen në dhjetor. Më mirë të presësh. Këshillohet që të angazhoheni në punë. Do të keni ide konkrete. Ata që kanë nisur një projekt do ta perfeksionojnë atë.

Luani

Ka raste kur sfidat jo vetëm që duhen pranuar, por edhe mund të kapërcehen. Projektet që duhej të fillonin në fillim të këtij muaji po ecin në rrugë pozitive.  22 dhe 23 nëntori do të jenë më interesante dhe për këtë arsye kjo është një javë rifillimi. Rikthehet mundësia për të pasur takime të veçanta.

Virgjëresha

Të jesh në gjendje të bësh gjithçka është një problem, kjo nuk do të thotë se ju mungon suksesi, por disa çështje pune kërkojnë detyrimisht një angazhim më të madh. Në vend që të ulni numrin e angazhimeve, gjithmonë e më tepër po rritet. E gjithë kjo në fund të fundit sjell njëfarë stresi. 

Peshorja

Tashmë mund të fillojmë të mendoni për një 2024 të mbarë. Megjithatë, e duhet të zgjidhni mosmarrëveshjet e hapura që nga pranvera e 2023, siç janë debatet me një anëtar të familjes dhe ata që ishin të sëmurë në verë ose në fillim të tetorit. Fillojmë të shpresojmë sërish për diçka pozitive.

Akrepi

Jupiteri do të jetë konfliktual në muajt e parë të 2024-ës, por kjo nuk duhet të shqetësojë. Mesa duket do të ketë mosmarrëveshje ligjore, çështje për shtëpinë apo kontrata për të zgjidhur. Gjëja e parë që Paolo Fox do të donte t'u sugjeronte të lindurve në Akrep është të forconin ndjenjat e tyre.

Shigjetari

Jeni ndër të preferuarit e zodiakut. Nga e mërkura vjen Dielli në shenjën tuaj. Shigjetarët janë nga natyra ekstrovertë dhe krijues, por në këtë moment duhet të gjeni bashkëpunëtorët e duhur për të përfunduar projekte të rëndësishme, kartat janë të përziera dhe tuajat do të jenë fitues.

Bricjapi

Në mbrëmje arrini shumë të lodhur dhe nuk është rastësi, mos pranoni kompromise. Iniciativat tuaja nuk pranohen plotësisht nga njerëzit që ju rrethojnë sepse bazohen në rigorozitet dhe sakrificë. Me pak fjalë, jo të gjithë kanë durimin tuaj.

Ujori

Disave prej jush nuk i ka ecur mirë në fillim të këtij muaji, por së shpejti, konkretisht nga mesi i dhjetorit, do të përjetoni një ndjenjë rilindjeje. Puna dhe studimi janë tashmë në fazën e planifikimit, ata që nisin një biznes apo po kryejnë një eksperiment mbeten në fazën e idesë. Për financat, kini kujdes me paratë. 

Peshqit

Ka ditë kur ndiheni nervozë dhe do të dëshironit të kishit më shumë qartësi rreth jush. Një situatë e pakëndshme mund të përjetohet veçanërisht nga ata që po fillojnë një program ose po përpiqen të vazhdojnë një projekt, pavarësisht nga ndërhyrjet e jashtme.

Lajmet e fundit nga