LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi 4 shtator 2023/ Çfarë kanë parashikuar yjet për shenjat e zodiakut

3 Shtator 2023, 22:52, Horoskopi CNA

Horoskopi 4 shtator 2023/ Çfarë kanë parashikuar yjet për

Dashi 

Java fillon me lëvizjen e Hënës në shenjën e Demit dhe ju ndiheni të kompletuar, të mjaftueshëm si financiarisht ashtu edhe emocionalisht. Jupiteri në këtë sektor ju ndihmon edhe me rritjen e burimeve financiare. Trini harmonik i Mërkurit retrograd me Jupiterin ju kthen paratë që kishit dhënë hua ose fitimet tuaja kthehen në punën tuaj. Venusi pushon së qeni retrograde dhe hyn në një orbitë normale duke fshirë gjurmët e së shkuarës.

Puna po shkon mirë dhe ju jeni të kënaqur edhe pse një koleg i vjetër po përpiqet t'ju ndryshojë mendje.

Demi 

Jupiteri, i cili gjithashtu është në shenjën tuaj, ju bën pak joserioz. Për fat të mirë, tribuna e dobishme e Jupiterit tuaj pritës me Merkurin retrogradë ju mbështet në realitet. Ju shoqëroheni me disa njerëz nga e kaluara që rihyjnë në jetën tuaj, ndërsa Venusi ndalon së lëvizuri retrograde. Veprimet janë paksa kontradiktore për ju pasi e kaluara po ju ndjek nga kudo.

Diskutimi për ofertën profesionale që pranoni të çon në bashkëpunim ku financat tuaja do të favorizohen.

Binjakët

Jeni mbyllur me veten dhe dëshironi vetminë. Me Jupiterin në pjesën e pasme të grafikut tuaj, nuk keni asgjë për t'u frikësuar pasi keni një jastëk sigurie. Mërkuri retrogradë trillon Jupiterin duke sjellë zhvillime pozitive në sektorin e shtëpisë dhe familjes, ndërsa Afërdita e ndal kursin e saj retrograd duke zhbllokuar komunikimin.

Fshehurazi dhe në prapaskenë ka disa njerëz në punë dhe duhet të keni kujdes. E mira është se askush nuk mund t'ju lëndojë.

Gaforrja

Ju vendosni të kaloni kohë me miqtë tuaj dhe të flisni për çështje sociale. Trini pozitiv i Mërkurit retrograd me Jupiterin, sjell fjalë të këndshme dhe identifikim pamjesh. Diskutimet rrjedhin në mënyrë harmonike. Në të njëjtën kohë, Afërdita ndryshon drejtimin dhe kthehet në rrugën e saj të drejtë, duke ju rikthyer vetëvlerësimin e humbur.

Financat po stabilizohen pas një kohe të gjatë. Fitimet shkojnë në portofolin tuaj. Nuk do të merreni më me punë që nga koha kur studioni.

Luani 

Mërkuri retrogradë formon një tribunë me Jupiterin dhe ju favorizon përveç profesionalisht dhe financiarisht. Ju keni një arsye tjetër për të qenë të lumtur pasi Afërdita në shenjën tuaj më në fund po kthehet në drejtimin e duhur. Jo më vonesa romantike dhe mendime të dyta.

Njohja profesionale që dëshironi ka ardhur. Në financa jeni të favorizuar me rritje rroge për shkak të një pozicioni më të lartë.

Virgjëresha 

Hëna që lëviz në Demi ju ngre lart dhe ju mbush me energji dhe vitalitet. Mërkuri retrogradë në shenjën tuaj formon një tribunë harmonike me Jupiterin, ndihmon situatën dhe plotëson dëshirat tuaja. Afërdita, nga ana tjetër, ndalon retrograde dhe do të shihni që gjërat po zbërthehen në nivel emocional dhe financiar.

Favorizohen marrëveshjet sekrete dhe diskutimet për rrugën e karrierës. Ju merrni para nga një punë anësore.

Peshorja 

Mërkuri retrograde formon një tribunë të favorshme me Jupiterin, gjë që e ndihmon pak psikologjinë tuaj dhe mund të menaxhoni më mirë vështirësitë e ditës. Ju shpëton Venusi që më në fund kthehet djathtas dhe ju nxjerr nga errësira dhe pesimizmi, duke ju ringjallur moralin.

Ju po lëvizni fshehurazi në prapaskenë profesionalisht dhe shpresoj t'ju funksionojë. Në financat ju zgjidhni një problem afatgjatë.

Akrepi 

Mërkuri retrogradë formon një tribunë harmonike me Jupiterin, duke ju ndihmuar të krijoni një marrëdhënie më të mirë me njerëzit përreth jush. Së pari ju duhet t'i bëni ata të ndihen të njohur dhe miqësorë me ju. Afërdita kthehet në rrjedhën e saj normale dhe biznesi zhbllokohet dhe del nga gjumi.

Biznesi ka filluar të ngrihet dhe ju jeni të kënaqur me zhvillimin e një partneriteti të ri. Në pjesën financiare nuk ka asgjë për t'ju shqetësuar.

Shigjetari 

Nuk mësohesh në përgjithësi dhe për këtë gjë rënkon padashur. Trina e bukur e formuar nga Mërkuri retrograd me Jupiterin mund t'ju heqë nga mjerimi dhe t'i shihni punët me një sy pozitiv. Janë ata që do t'ju promovojnë tek eprorët pasi t'i përfundoni ato. Afërdita, nga ana tjetër, kthehet në fazën retrograde dhe ju i arrini qëllimet tuaja.

Në punë nuk është se nuk keni shumë vrapime, por arrini t'i rregulloni duke qenë se jeni produktiv. Shpenzimet janë për argëtim dhe udhëtime.

Bricjapi 

Është një e hënë e këndshme kur arrin pakujdesi, argëtim dhe shoqërueshmëri. Nëse jeni me pushime, po kaloni një kohë të mirë dhe ju ndihmon gjithashtu nga Jupiteri duke formuar një tribunë me Merkurin retrograd. Afërdita duke u kthyer retrograde përpiqet t'ju shpëtojë nga humbjet financiare.

Profesionalisht, është një mundësi për të treguar një talent të fshehur që zotëroni dhe për të gjetur njerëzit e duhur për t'ju financuar.

Ujori 

Trini harmonik i Mërkurit retrograd me Jupiterin ndihmon në ngritjen e disponimit psikologjik në mënyrë që të përballeni me detyrimet familjare pa u ankuar. Afërdita më në fund kthehet djathtas dhe rikthen marrëdhëniet dhe partneritetet.

Prej kohësh keni pritur për një bashkëpunim dhe ka pasur vonesa. Tani vjen momenti i përfundimit. Por financat vazhdojnë t'ju bëjnë presion me borxhet e mëparshme të papaguara.

Peshqit 

Ju nuk e dini se ku do të shkoni dhe ku do të përfundoni. Trina pozitive e formuar nga Mërkuri retrograde me Jupiterin ju jep zgjidhjen dhe ju ndihmon. Një person nga e kaluara ndoshta do të kthehet për bashkëpunim. Venusi ndalon kursin e saj retrograd dhe kthehet në orbitën normale për të sjellë zhvillime në jetën e përditshme.

Shumë diskutime me një ish-partner, por asnjë përfundim përfundimtar. Ai dëshiron t'ju ngarkojë më shumë sesa meritoni dhe ju e keni inat.

Lajmet e fundit nga