LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekzekutohet me plumb në gjoks shqiptari në Greqi/ Vrasja për larje hesapesh

30 Nëntor 2023, 22:16, Kronika CNA

Ekzekutohet me plumb në gjoks shqiptari në Greqi/ Vrasja për

Një shqiptar është ekzekutuar me armë mbrëmjen e kësaj të enjteje në Greqi.

Konkretisht ngjarja ka ndodhur në Paleo Faliro, në rrugën 44 Atlantos, jashtë shtëpisë së tij.

Viktima është identifikuar si 60-vjeçari Thimo Droboniku alias Thimi Prifti.

Ai u qëllua me armë zjarri dhe u dërgua me urgjencë në spital, ku ka humbur edhe jetën për shkak të plagëve të marra.

Shqiptari ka marrë një plumb në gjoks, ndërsa në vendin ku u krye vrasja janë gjetur të paktën dy gëzhoja të kalibrit 9 mm.

Autorët janë larguar nga vendngjarja, ndërsa policia ka nisur hetimet për identifikimin e tyre, si dhe ka rrethuar zonën.

Nga informacionet paraprake, dyshohet se ngjarja ka ndodhur për larje hesapesh, megjithatë pritet të zbardhen më shumë detaje në vijim./ CNA

Lajmet e fundit nga