LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lëshoi urdhër-arrest/ Vangjush Dako vetëdorëzohet në SPAK

6 Qershor 2023, 17:26, Kronika CNA

Lëshoi urdhër-arrest/ Vangjush Dako vetëdorëzohet në

Vangjush Dako, ish-kryetari i Bashkisë së Durrësit është vetëdorëzuar në SPAK, raporton CNA.al.

Burime bëjnë me dije se Dako është vetëdorëzuar pas njoftimit për urdhër-arrestin e lëshuar ndaj tij.

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka lëshuar 10 urdhër-arreste, 7 prej të cilave “arrest me burg” dhe 3 “arrest shtëpie”.

Ish-zyrtarët e bashkisë së Durrësit akuzohen për “shpërdorim detyre” dhe “falsifikim dokumentash”.

SPAK nuk ka dalë ende me një njoftim zyrtar për urdhër-arrestet e lëshuara, por pritet që të japë më shumë detaje./ CNA.al

Lajmet e fundit nga