LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndeshja Shqipëri-Poloni/ Gjashtë persona nën hetim për dhunë

13 Shtator 2023, 14:43, Kronika CNA

Ndeshja Shqipëri-Poloni/ Gjashtë persona nën hetim për

Policia e Tiranës ka nisur hetimet për 6 persona G. Ll., R. G., E. H., A. D., B. M. dhe G. Ç, pasi ushtruan veprime të dhunshme gjatë dhe pas ndeshjes Shqipëri-Poloni. 

Njoftimi i policisë: 

Ushtruan veprime të dhunshme, gjatë dhe pas ndeshjes së futbollit Shqipëri-Poloni, identifikohen dhe procedohen penalisht 6 shtetas.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 1, në vijim të veprimeve hetimore për situatën e krijuar gjatë dhe pas ndeshjes së futbollit Shqipëri - Poloni, të zhvilluar më datë 10.09.2023, në stadiumin “Air Albania”, kanë identifikuar dhe shoqëruar në Komisariat, 6 shtetas që hodhën flakadanë në fushë dhe ushtruan veprime të dhunshme.

Në vijim të veprimeve, u referuan materialet procedurale në Prokurori ku ka nisur procedimi penal për shtetasit G. Ll., R. G., E. H., A. D., B. M. dhe G. Ç.

Vijojnë veprimet hetimore për dokumentimin e plotë të këtij rasti, identifikimin dhe shoqërimin e shtetasve të tjerë që kanë ushtruar veprime të kundërligjshme gjatë aktivitetit sportiv.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.

 

 

Lajmet e fundit nga