LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Plagosje me thikë në Tiranë/ 49-vjeçari qëllon kushëririn, bie në pranga

13 Shtator 2023, 15:50, Kronika CNA
Plagosje me thikë në Tiranë/ 49-vjeçari qëllon
Foto ilustruese

Një sherr ka ndodhur mes dy kushërinjve mbrëmjen e djeshme në rrugën "Tish Daija", në Tiranë.

Blutë bëjnë me dije se konflikti ka nisur për motive të dobëta, por ka degjeneruar në përdorimin e armëve të ftohta.

49-vjeçari me iniciale E. Z. ka nxjerrë një thikë dhe ka plagosur kushëririn e tij.  31-vjeçari me iniciale K. Sh., me banim në Tiranë, është dërguar menjëherë në spital, ku ndodhet në kujdesin e mjekëve. 

Ndërkohë, policia ka bërë të mundur arrestimin e 49-vjeçarit, ndaj të cilit rëndojnë akuza për veprat penale "Plagosja e rëndë me dashje" dhe "Mbajtja pa leje e armëve të ftohta". 

Policia i ka kaluar materialet procedurale Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme./ CNA

Lajmet e fundit nga