LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shpërdorim detyre dhe korrupsion/  AMP ndalon oficerin e policisë Fier

16 Shtator 2023, 10:52, Kronika CNA

Shpërdorim detyre dhe korrupsion/  AMP ndalon oficerin e policisë

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier ka bërë ndalimin e Oficerit të policisë K.Ç., me detyrë Trup Shërbimi i Trafikut Interurban në DVP Fier.

Oficeri është ndaluar pasi ai ka kryer veprime korruptive me drejtues automjetesh duke mos i ndëshkuar ata me masë administrative.

Materialet proceduriale u dërguan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier./ CNA

 

Lajmet e fundit nga