LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarr në Koçaj të Bulqizës/ Kërkohet ndërhyrje nga ajri

17 Shtator 2023, 17:53, Kronika CNA
Zjarr në Koçaj të Bulqizës/ Kërkohet ndërhyrje
Foto ilustruese

Një zjarr i madh ka rënë këtë pasdite pranë fshatit Koçaj të njësisë administrative Fushë-Bulqizë, në malin e quajtur Livadhet e Karajt.

Flakët janë favorizuar nga era në zonë dhe për pasojë janë djegur dhjetëra hektarë pyje dhe kullota.

Për fikjen e zjarrit kërkohet ndërhyrje nga ajri për shkak të terrenit të vështirë.

Ndërkohë, policia ka nisur hetimet për ngjarjen, pasi dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme./ CNA

Lajmet e fundit nga