LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shtatori sjell transformime për secilën shenjë të horoskopit

31 Gusht 2023, 17:40, Horoskopi CNA

Shtatori sjell transformime për secilën shenjë të

Shtatori sjell transformime me Hënën e Re te Virgjëresha dhe Hënën e Plotë te Dashi. 

Ata mund të mos jenë të qëndrueshëm në afat të gjatë, por me Merkurin dhe Venusin do të jenë në rrugën e duhur. 

Luani

(23 korrik – 22 gusht)
Me Hënën e Re më 15 shtator që sjell një frymëmarrje në financat tuaja dhe Venusin më në fund po kthehet në rrugën e duhur në shenjën tuaj, ju jeni pothuajse në rregull me përfundimin e verës. Jo se problemet e punës nuk vazhdojnë, por me paratë dhe flirtin në anën tuaj mund t'i injoroni me sukses edhe për pak kohë.

Virgjëresha

(23 gusht – 22 shtator)
Koha për t'u bërë pak egoist (e vështirë, e di). Hëna e re në shenjën tuaj më 15 shtator ju thërret të vendosni nevojat tuaja në radhë të parë, babi Mërkuri ju kujton se është mirë të shpenzoni para dhe të shijoni jetën, dhe Hëna e Plotë më 29 shtator ju detyron të vendosni kufij se sa jeni. të gatshëm për të prishur familjen tuaj financiarisht.

Peshorja 

(23 shtator – 22 tetor)
Me Marsin në shenjën tuaj gjatë gjithë muajit, do të gjeni guximin për të bërë të gjitha gjërat që keni ëndërruar gjatë verës, por rëra ju ka marrë. Ide të reja, bashkëpunime të reja, njohje të reja, miqësi të reja që mund të çojnë në diçka më shumë. Po sikur një marrëdhënie ose partneritet i rëndësishëm t'ju lërë kohë më 29 shtator? Është në rregull, ishte tashmë e vjetër.

Akrepi

(23 tetor – 21 nëntor)
Filozofia juaj “të dhemb dora, dorë prerë” testohet këtë muaj me Hënën e Plotë më 29 shtator në shtëpinë e shëndetit dhe rutinës. Po, ka gjëra që ju shqetësojnë si tek vetja ashtu edhe tek ata që ju rrethojnë. Ju nuk mund të bëni asgjë për këtë menjëherë, veçanërisht me planetët që kërkojnë shoqërueshmëri. Vendoseni prerësin e letrës. Përdorni fjalët tuaja.

Shigjetari

(22 nëntor - 21 dhjetor)
Me hënën e re më 15 shtator në shtëpinë tuaj të karrierës, kushdo që mendon se jeni shumë bohem për të marrë rezultate në zyrë, do të detyrohet të hajë pluhurin tuaj. Mund ta neglizhoni pak veten për të kapur gjithçka, por do t'ia vlejë (udhëtimi jashtë vendit).

Bricjapi 

(22 dhjetor – 19 janar)
A nuk është koha për të shkuar në ato pushime që nuk bëtë verën? Lini pas koleksionin tuaj të pasur të problemeve (shtëpiake, miqësore, ekzistenciale) dhe kaloni disa ditë duke zbuluar vende dhe njerëz të rinj? Ndoshta ky udhëtim do t'ju zgjidhë disa probleme. Nëse jo ekzistencialisht, të paktën profesionalisht.

Ujori 

(20 janar - 18 shkurt)
Problemet në marrëdhënien tuaj zgjidhen me Afërditën që kthehet në drejtimin e duhur nga data 9 shtator, ndërsa Hëna e Re më 15 shtator ju jep një frymëmarrje në financat tuaja. Dhe tani lajmi i keq: nëse shpresonit të gjenit një zgjidhje për "shtëpinë / zhvendosjen / bashkëjetesën / blerjen e një shtëpie", më mirë të hiqni dorë për momentin dhe ta rishikoni atë në fund të vitit.

Peshqit 

(19 shkurt – 20 mars)
Një muaj i shkëlqyer për të çuar një marrëdhënie të përjetshme në fazën tjetër. Për një Peshk kjo mund të nënkuptojë martesë, bashkëjetesë dhe zhdukemi së bashku në perëndim të diellit edhe nëse IRS po na kërkon". Megjithatë, Hëna e Plotë më 20 shtator  kërkon që ju të kontrolloni dy herë nëse financat tuaja mund të mbështesin hapin tuaj të ardhshëm.

Dashi 

(21 Mars – 19 Prill)
Hëna e plotë në shenjën tuaj më 29 shtator hedh pak hije, por me Merkurin dhe Venusin që kthehen në drejtimin e duhur duke ju kujtuar të doni veten në fillim dhe më pas të tjerët përreth jush. Marsi ju rrezikon në marrëdhënie dhe partneritete por, drita mund të fitojë.

Demi 

(20 Prill – 20 Maj)
Vera mund të ketë mbaruar, por Hëna e Re në shtëpinë tuaj të 5-të më 15 shtator ju jep një shans të fundit për të përjetuar një romancë magjike. Edhe Merkuri po bëhet më i qetë, më në fund në rrugën e duhur nga 16 shtator. Dhe po, me Jupiterin që kthehet në retrogradë në shenjën tuaj më 5 shtator jeta juaj nuk do të përmirësohet në mënyrë magjike, por çfarë të bëjmë tani? Bie në dashuri për të harruar.

Binjakët

(21 maj – 20 qershor)
Hëna e re më 15 shtator po ju pëshpërit diçka për mundësinë e një lëvizjeje, por ju jeni ende në një humor veror për t'i kushtuar vëmendje. Megjithatë, më vonë, dhe pasi Merkuri kthehet djathtas dhe nxirja juaj fillon të zbehet, ju merrni mesazhin dhe filloni të shikoni reklamat. Kujdes: Mos e refuzoni shtëpinë perfekte sepse është larg hekurave.

Gaforrja 

(21 qershor – 22 korrik)
Ky shtator ju gjen në një humor të papritur shoqëror. Për fat të mirë, Venusi që kalon tranzit në shtëpinë tuaj të dytë nga 4 shtator siguron që kjo jetë e re shoqërore e juaja nuk do të pengojë aftësinë tuaj të shkëlqyer për të kursyer. E dobishme, sepse Hëna e Plotë më 29 shtator mbyll një kapitull në punë dhe do t'ju duhen para për të hapur kapitullin tjetër./ CNA

Lajmet e fundit nga