LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrau menaxherin, arrestohet reperja në Majemi: E bëra për vetëmbrojtje

20 Nëntor 2023, 11:40, Lifestyle CNA
Vrau menaxherin, arrestohet reperja në Majemi: E bëra për
Reperja Kevhani Camilla Hicks

Reperja nga Florida Kevhani Camilla Hicks, 27 vjeçe, e cila luan me Key Vhani në skenë, u filmua nga kamerat e sigurisë duke qëlluar menaxherin e saj disa herë më 9 tetor në lagjen Wynwood të Majamit pasi ajo dhe një burrë tjetër e goditën atë në rrugë.

New York Post raporton se në pamjet e siguruara nga NBC Miami, Hicks u pa duke dalë nga një makinë e bardhë me menaxherin e saj përpara se të dy të shfaqeshin në një debat dhe më pas filluan të goditnin njëri-tjetrin.

Një burrë tjetër u ngjit më pas nga një derë e pasme dhe të dy e hodhën menaxherin në tokë.

Hicks është parë në pamje teksa është larguar dhe papritmas kthehet duke nxjerrë një pistoletë nga çanta e saj me të cilën më pas hapi zjarr.

Menaxheri i saj u hodh në tokë për t'u mbuluar pas një makine, por Hicks e ndoqi atë në rrugë dhe e qëlloi derisa ai mbeti i shtrirë në tokë dhe i plagosur.

Policia e gjeti menaxherin me plagë të shumta me armë zjarri. Ai u transportua në spital, por më pas ndërroi jetë.

Hicks, e cila u shtrua në spital me lëndime të forta, i tha policisë se të shtënat ishin një akt vetëmbrojtjeje dhe se ajo kishte frikë për jetën e saj.

Reperja u vendos në paraburgim, por pritet të lirohet pasi një gjykatës i dha asaj një garanci prej 50 mijë dollarësh dhe arrest shtëpiak në një seancë dëgjimore të fundit./CNA

Lajmet e fundit nga