LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Agron Shehaj: Çfarë posti donte t’i jepte Rama ish-zyrtarit të FBI-së

24 Janar 2023, 22:32, Politikë CNA
Agron Shehaj: Çfarë posti donte t’i jepte Rama ish-zyrtarit
Deputeti Agron Shehaj

Deputeti Agron Shehaj ka denoncuar mbrëmjen e sotme lidhjet e kryeministrit Edi Rama me ish-zyrtarin e arrestuar të FBI-së, Charles McGonigal.

Shehaj tha se Rama ka dashur t’i japë ish-zyrtarit të FBI-së një post të rëndësishëm, përveç pagesave për të bërë hetime për opozitën.

Në një intervistë me Erla Mëhillin, ai deklaroi se kreu i qeverisë donte që Charles McGonigal ta vendoste në krye të strategjisë Antikorrupsion.

“Këtë zotërinë donin ta vendosnin në krye të strategjisë antikorrupsion, kjo është çmenduri. Pasi i kanë dhënë lekë, donin ta vinin edhe në krye të strategjisë antikorrupsion. Imagjinoni çfarë është bërë në këtë vend me zyrtarët që kanë ardhur. Kur Rama ka arritur deri këtu, mund të ketë bërë gjithçka dhe është në gjendje të bëjë gjithçka”, theksoi deputeti./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga