LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Balluku dhe Kumbaro vizitojnë “Traffic Town”/ "Kënd edukativ mbi sigurinë rrugore për fëmijët e Gjirokastrës"

18 Mars 2023, 12:50, Politikë CNA

Balluku dhe Kumbaro vizitojnë “Traffic Town”/ "Kënd

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë njëherësh dhe zëvendëskryeministre, Belinda Balluku, së bashku me Ministren e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro, kanë vizituar “Traffic Town”, këndin edukativ për fëmijët mbi sigurinë rrugore, i hapur tashmë edhe në Gjirokastër.

Balluku ka falenderuar Ambasadën Polake, e cila ka dhënë një kontribut shumë të rëndësishëm.

“Është e rëndësishme që ne sot t’i shpjegojmë fëmijëve rregullat e qarkullimit rrugor, që çdo të thotë të jemi të sigurtë në rrugë, duke nisur nga biçikletat dhe automjetet që ata do të kenë në të ardhmen.

Ajo që duhet të themi dhe vlen të theksohet është që përmes argëtimit edhe mësojmë. Ky ka qenë synimi dhe unë gjej rastin ta falenderoj Ambasadën Politike. Është një kontribut shumë i rëndësishëm”, tha ndër të tjera Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga