LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha “nxin” Veliajn/ Rendit akuzat   

16 Shtator 2023, 14:05, Politikë CNA

Berisha “nxin” Veliajn/ Rendit akuzat   

Ish kryeministri Sali Berisha, gjatë mbledhjes së Asamblesë e të Zgjedhurve Vendorë Demokratë, në fjalën e tij i ka numëruar një më një mashtrimet kryetarit të Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj.

Berisha nënvizon se, nuk ka kryetarë bashkie në botë që të mashtrojë se ka mbjellur 1 milion pemë.

Sipas Berishës nuk ka kryetar bashkie në botë që të asgjësojë parlamentin dhe të firmos duke i akorduar 90 milionë euro sipërmarrjes së tij .

Ish kryeministri gjithashtu e akuzoi se ka ndërtuar shkolla me çmim 8-10 herë më shumë mbi standartin europian.

Shoqata ka një detyrë të rëndësishme ndërkombëtare, paraqitjen ashtu siç është kudo të pushtetit të dalë në rrethin vicioz krimi shndërrohet në votë, vota në krim.

Në të gjitha shoqatat ne duhet të jemi të vendosur në misionin tonë të bëjmë transparencë të plotë të kësaj qeverisje. Me aktet e saj del jashtë çdolloj imagjinate.

Ka një kryetar bashkie në botë që të mashtrojë se ka mbjellë 1 milion pemë.

Të asgjësojë parlamentin dhe të firmosë për të akorduar 90 milionë euro sipërmarrjes së tij de facto kurse në letra Zoto-Mërtiri.  

A ka një kryetar bashkie që ndërton shkolla e çmim  8-10 më shumë mbi standartin europian të ndërtimit të një shkolle.

Prandaj mburret me gjuhë ordineri se ka 60 mijë vota i ka të gjitha falsifikime. Nuk ka qytetar të vërtetë që voton një njeri si ky.”, tha Berisha./ CNA

Lajmet e fundit nga