LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Erion Veliaj, vizitë në SHBA

18 Shtator 2023, 20:19, Politikë CNA
Erion Veliaj, vizitë në SHBA
Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në mbështetje të të gjithë sportistëve elitarë të kryeqytetit shqiptar.

Ekipi i sportistëve të Tiranës po parapërgatitet për Lojërat Olimpike 2024 në Paris.

Pas takimit me sportistët elitarë, kryebashkiaku pritet që të marrë pjesë në Samitin "Strong Cities", ku diskutohet menaxhimi i krizave dhe zhvillimi i qyteteve.

Veliaj do të mbajë takime me drejtues e përfaqësues të qyteteve, që kanë korrur sukses dhe zhvillim në dekadën e fundit./ CNA

Lajmet e fundit nga