LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Goxhaj zbulon “lojën politike”/ Komuniteti LGBTQ, me përfaqësues në Këshillin Bashkiak të Tiranës

17 Maj 2023, 17:03, Politikë CNA
Goxhaj zbulon “lojën politike”/ Komuniteti LGBTQ, me
Avokati Altin Goxhaj

Avokati Altin Goxhaj ka zbuluar “lojën politike” në këto zgjedhje vendore, ku “Lëvizja Bashkë” fitoi një mandat në Këshillin Bashkiak të Tiranës.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Goxhaj deklaron se Mirela Ruko që fitoi mandatin është përfaqësuese e komunitetit LGBTQ.

Ai ka publikuar deklarata të “Lëzivjes Bashkë” dhe të Rukos, ku ata shprehin hapur mbështetjen për komunitetin LGBTQ. Ndaj, avokati thekson se i gjithë ky komunitet është votues i “Lëzivjes Bashkë”.

“Për herë të parë komuniteti LGBTQ me partinë e tyre politike "Lëvizja Bashkë" përfaqësohet në Këshillin Bashkiak.

Sot në 17 Maj, çertifikohet ngjarja më e rëndësishme në 32 vjet pluralizëm për Komunitetin LGBTQ:

Ata që sot kanë 1 përfaqësues në Këshillin Bashkiak përkatësisht Znj. Mirela Ruko, e cila përfaqëson Lëvizja Bashkë, ish "Organizata Politike", e cila është parti e ekstremit të majtë, aleate zyrtare e OJF-ve të LGBT! Për këtë arsye, OJF-të e komunitetit LGBT kanë thirrur çdo votë për të votuar partinë e tyre dhe duke marrë parasysh se një përqindje prej 2% e votuesve i përkasin këtij komuniteti, kjo ndihmon edhe kuptimin se pse morën kaq shumë vota të merituara!

Urime komunitetit LGBT për përfaqësimin politik me meritë.

Tashmë loja politike zgjerohet”, shkruan Goxhaj./ CNA.al

Goxhaj zbulon “lojën politike”/ Komuniteti LGBTQ, me

Goxhaj zbulon “lojën politike”/ Komuniteti LGBTQ, me

Goxhaj zbulon “lojën politike”/ Komuniteti LGBTQ, me

Lajmet e fundit nga