LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kandidati i opozitës për Kukësin, takime në terren/ Prioritetet kryesore të Emri Vatës

17 Shtator 2023, 18:08, Politikë CNA

Kandidati i opozitës për Kukësin, takime në terren/

Këtë të diel, Emri Vata, i cili garon nën siglën e koalicionit "Bashkë Fitojmë" për Bashkinë e Kukësit, ka zhvilluar takime në terren.

Në një takim me banorët e Bushtricës dhe të fshatit Fshat, Emri Vata, përcaktoi si prioritet ndalimin e shpopullimit, përmes nxitjes së punësimit.

Ai deklaroi se gjithashtu do të trajtojë me prioritet edhe të përmirësimin e infrastrukturës dhe mbështetjet në bujqësi apo arsim.

“Politika e një dekade e qeverisjes së sotme socialiste është vetëm shpopullimi ndaj për ne prioritet do të jetë frenimi i këtij fenomeni përmes nxitjes së punësimit duke mbështetur biznesin dhe sektorin privat.

Programi jonë për 4 vitet e ardhshme të qeverisjes do të ketë prioritet për të përmirësuar infrastrukturën e mbështetjet në bujqësi, arsim.

Bashkë me mbështetjen tuaj unë do të jem në krye të bashkisë në shërbim të çdo qytetari”, theksoi Vata./ CNA

Lajmet e fundit nga