LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Korreshi “tallet” me Bashën dhe Nikollën/ Ironia përmes një letre

15 Shtator 2023, 12:08, Politikë CNA
Korreshi “tallet” me Bashën dhe Nikollën/ Ironia
Lulzim Basha

Deputeti Saimir Korreshi ka ironizuar lëvizjen e fundit të Lulzim Bashës, i cili i ka deleguar Flutura Açkës detyrën e Gazment Bardhit, si kreu i grupit parlamentar të PD-së.

Ky njoftim i cili u bë i ditur dje në Kuvend nga kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla, ka bërë që Korreshi t’i dërgojë një letër me nota ironie Nikollës ku thotë se duhet t’u komunikojë deputetëve se ai është vetëshpallur kryetar grupi.

Në letrën e tij, Korreshi nënvizon se ka të drejtë të emërojë dhe shkarkojë pavarësisht faktit se ai ia kishte dorëzuar Kuvendit, Lindita Nikolla refuzoi që ta lexonte shkresën ironizuese të Korreshit./ CNA

Korreshi “tallet” me Bashën dhe Nikollën/ Ironia

 

Lajmet e fundit nga