LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbledhja e Këshillit Bashkiak të Tiranës/ Meta: Veliaj me provokime vulgare, hedh firmën e fsheh fytyrën

18 Shtator 2023, 17:22, Politikë CNA

Mbledhja e Këshillit Bashkiak të Tiranës/ Meta: Veliaj me

Kreu i Partis së Lirisë, Ilir Meta në mbledhjene Kryesisë tha se Veliaj ka hequr miliona euro të dedikuara për arsminin për ti kaluar tek një incinerator që nuk ekziston dhe që është dhe nën sekuostro.   

Sipas tij këshilltarët e opozitës në mbledhjen e fundit të Këshillit bashkiak nuk ranë në batakun e provokimeve vulgare të atij që hedh firmë por duhet të nxjerrë dhe fytyrën.

Meta kërkoi që dhe këshilltarët në bashkitë e tjerë të sillen në të njëjtën mënyrë në mënyrë që “askush të mos vjedhë i qetë”.

“Guxon dhe heq miliona euro të dedikuara për arsminin për ti kaluar tek një incinerator që nuk ekziston dhe që është dhe nën sekuostro.  Përshendes këshilltarët tanë dhe të gjithë oipozitës reale që nuk ranë në batakun e provokimeve vulgare të atij që hedh firmë por duhet të nxjerrë dhe fytyrën për këto firma që hedh. Këto përgjegjësi janë përgjegjësi nga të cilat askush nuk shpëton dot. Kërkoj të njejtin përkushtin nga të gjithë këshilltarët si këto të Këshillit Bahskiak të Tiranës në mënyrë që askush të mos vjedhë I qetë. Besoj shumë në angazhimin e përfaqësuesve tanë.”/ CNA

Lajmet e fundit nga