LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga problemet në Kadastër te pensionet e bujqve/ Zbardhen diskutimet në mbledhjen e socialistëve

18 Shtator 2023, 13:13, Politikë CNA
Nga problemet në Kadastër te pensionet e bujqve/ Zbardhen diskutimet
Foto ilustruese

Sot është mbledhur grupi parlamentar i PS-së, ku janë diskutuar një sërë çështjesh.

Një nga pikat që është diskutuar është pikërisht pensioni i bujqve pasi vlerësohet si i ulët.

Një tjetër problematikë mbetet Kadastra, ku deputetët kanë ngritur shqetësimin për kthimin me vonesë të përgjigjeve nga Kadastra për qytetarët.

Ligjvënësit kanë kërkuar reflektim për këtë situatë dhe përmirësimin e shërbimit.

Mësohet se nuk kanë diskutuar për letrën e dërguar nga kreu i grupit të PD-së, Gazmet Bardhi kryetares së Kuvendit Lindita Nikollës për zgjedhjen e Avokatit të Popullit, për të cilën vihej në dijeni dhe kreu i grupit të PS-së Bledi Çuçi./ CNA

Lajmet e fundit nga