LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nikolla, takim me kryetarin e Prezencës së OSBE-së/ Çfarë diskutuan

15 Shtator 2023, 16:21, Politikë CNA

Nikolla, takim me kryetarin e Prezencës së OSBE-së/

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, u takua me Kryetarin e Prezencës së OSBE-së në Tiranë, Ambasadorin Bruce Berton.

Nikolla dhe Ambasadori Berton diskutuan mbi prioritetet e sesionit të ri parlamentar, avancimin  e reformës zgjedhore dhe reformës në drejtësi.

Gjithashtu, disa tema të tjera të shtruara në tryezë ishin vijimi i bashkëpunimit të suksesshëm mes Kuvendit të Shqipërisë dhe Prezencës së OSBE-së për rritjen e transparencës, gjithëpërfshirja e veprimtarive të Kuvendit dhe modernizimi i shërbimeve parlamentare.

Kryeparlamentarja e kryetari i Prezencës së OSBE-së nënvizuan se bashkëpunimi shumë i mirë dhe produktiv mes Kuvendit dhe Prezencës së OSBE-së në Tiranë do të vijojë./ CNA

Nikolla, takim me kryetarin e Prezencës së OSBE-së/

Nikolla, takim me kryetarin e Prezencës së OSBE-së/

Lajmet e fundit nga