LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama jep lajmin: Nis dhënia e kredive të lehtësuara për 300 punonjësit e parë të policisë, FA-së dhe mjekësisë

16 Shtator 2023, 11:00, Politikë CNA

Rama jep lajmin: Nis dhënia e kredive të lehtësuara për 300

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se ka nisur programi i kredive të lehtësuara për mjekët, policët dhe ushtarakët e rinj. Në një postim në rrjetet sociale, Rama sqaron se aplikimi në e-Albania në 30 ditët e ardhshme mundëson një proces të shpejtë dhe transparent. 

"Albania ofron shërbimin e dedikuar për kreditë e lehtësuara për 300 punonjësit e parë të Policisë së Shtetit, Forcave të Armatosura dhe mjekët që do të përfitojnë nga ky program i ri mbështetjeje për familjet e reja të këtyre tre kategorive. 
Hapat e thjeshtë të aplikimit në e-Albania në 30 ditët e ardhshme mundësojnë një proces të shpejtë e transparent për aksesin në këtë program të ri", u shpreh Rama. 

Lajmet e fundit nga