LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama publikon fotot nga kantieri/ “Punimet e rrugës Peshkopi-Maqellarë po ecin me ritme të shpejta”

15 Shtator 2023, 15:26, Politikë CNA

Rama publikon fotot nga kantieri/ “Punimet e rrugës

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto nga kantieri i rrugës Peshkopi-Maqellarë.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Rama thotë se punimet po ecin me ritme të shpejta.

Ai deklaron se ky aks do të shërbejë për shkurtimin e rrugës Dibër-Tiranë dhe do të nxjerrë në pah vlerat e turizmit verior.

“Ky është kantieri i rrugës Peshkopi-Maqellarë, ku punimet po ecin me ritme të shpejta.

Ky aks i rëndësishëm, vazhdim i rrugës së Arbrit, do të shërbejë jo vetëm për shkurtimin e distancave të lëvizjes së automjeteve, mes fshatrave përreth, Dibrës e Tiranës, por edhe për të nxjerr në pah vlerat e turizmit verior, në mbështetje edhe të bujqësisë e agroturizmit të zones”, shkruan kreu i qeverisë./ CNA

Rama publikon fotot nga kantieri/ “Punimet e rrugës

Rama publikon fotot nga kantieri/ “Punimet e rrugës

Rama publikon fotot nga kantieri/ “Punimet e rrugës

Lajmet e fundit nga