LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Urdhri i Veliajt për shtimin e fondeve për djegësin e Tiranës/ Berisha thirrje urgjente: Mos lejoni mbledhje me dyer të mbyllura

15 Shtator 2023, 12:24, Politikë CNA
Urdhri i Veliajt për shtimin e fondeve për djegësin e
Ish kryeministri Sali Berisha

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me denoncimin e Partisë së Lirisë se sot në mbledhjen e Këshillit  Bashkiak që do të mbahet në orën 16:00 kreu i bashkisë Erion Veliaj ka dhënë urdhër që të shtohet fondi për djegësin e Tiranës, me shifrën 5.7 milionë euro.

Berisha u ka bërë thirrje urgjente mediave që të mos lejojnë të zhvillohet asnjë mbledhje me dyer të mbyllura dhe të ngrihen në protesta të fuqishme për të bërë transperncën e vendimeve.

Të mos lejojë mbajtjen e asnjë mbledhje Këshilli Bashkiak me dyer të mbyllura. Duke mbyllur sallat e parlamenteve lokale kryetarët mafiozë të zgjedhur me vota të vjedhura nga krimi, paraja, duan të fshehin para qytetarëve krimet e vazhdueshme. U bëj thirrje mediave të përcjellin çdo mbledhje të Këshillit Bashkiak.

Qytetarët të imponojnë me protesta mafiozët në krye e bashkive, të mos mbyllin mbledhjet e Këshillit Bashkiak. Një Këshillin Bashkiak është parlamenti lokal i një bashkie dhe duhet të ketë veprimatri transparente”, tha Berisha./ CNA

Lajmet e fundit nga