LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Veliaj përmend spiunin I.M./ Debat me Braimllarin: Jeni rëndë! Të fala sigurimsit!

15 Shtator 2023, 17:22, Politikë CNA

Veliaj përmend spiunin I.M./ Debat me Braimllarin: Jeni rëndë!

Me debate ka vijuar mbledhja e këshillit Bashkiak të Tiranës ndërmjet kryebashkiakut Erion Veliaj dhe anëtarëve të opozitës.

Veliaj i ka përmendur anëtarëve të PL-së dosjen e spiunit I.M. dhe i ironizoi ata duke i thënë se kanë kryetarin sigurims.

Braimllari i është kundërpërgjigjur kryetarit të bashkisë së Tiranës, të cilit i përmendi burgun, ndërsa ky i fundit ka vijuar me ironi.

Pjesë nga debati:

Veliaj: Sa herë që flas unë për sigurimin e shtetit, ju që e kei kryetarin sigurims jeni të shqetësuar. Kështu që ju të sigurimit…

Braimllari: Ti je kryesigurims!

Veliaj: Unë sigurims? Unë kam lindur në ’79-ën. Ai që spiunonte shkët është bërë kryetar i partisë së tyre, ndërkohë që unë sa kisha lindur, unë 10 vjeç. Jeni rëndë shumë! Jeni rëndë!

Braimllari: Ti do shkosh në burg.

Veliaj: Po hajt së ju jap një kafe në mbrëmje që të mblidhni veten se qenkeni shumë rëndë.

Braimllari: Si i ke thë shokëve? Mbani gati vendin për mua…

Veliaj: Merreni me sportivitet. Të fala sigurimsit!/ CNA

Lajmet e fundit nga