LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Dardha turistike e veshur me të bardha/ Fshati, ku bardhësia takon qiellin

1 Dhjetor 2022, 14:45, Qyteti im CNA

Foto-Dardha turistike e veshur me të bardha/ Fshati, ku bardhësia

Reshjet e borës që kanë rënë në zonën juglindore i kanë veshur me të bardha fshatrat turistikë të Korçës.

Me petkun e bardhë, është veshur edhe Dardha.

Pamjet që vijnë nga ky fshat turistik janë magjepsëse. Nga fotot e hedhura nga qytetarët në rrjete sociale, gjithçka ndrit dhe bardhësia duket sikur takohet me qiellin.

Dardha ndodhet në juglindje të Korçës (20 km).

Ai është një fshat malor i vendosur në një gropë ndërmjet kodrave të Shën Pjetrit, shkëmbit të vjeshtës dhe disa kodrave të tjera.

Ky atraksion turistik ofron një klimë ideale, ajër të pastër të pasur me oksigjen gjë që e ben të preferuar gjatë gjithë vitit.

Rreshjet e shumta të dëborës dhe pistat natyrore të krijuara janë shumë të përshtatshme për zhvillimin e sporteve dimërore, veçanërisht atë të skive./CNA.al

Lajmet e fundit nga