LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperaturat në minus/ Pritet përmirësim i kushteve atmosferike

24 Janar 2023, 08:10, Sociale CNA

Temperaturat në minus/ Pritet përmirësim i kushteve atmosferike

Vlerat e ulëta barike do të diktojnë motin në vendin tonë duke sjellë në Shqipëri alternime kthjellimesh dhe vranësirash përgjatë gjithë 24-orëshit. Pritet që herë pas here vranësirat të pësojnë zhvillime të përkohshme duke gjeneruar reshje të pakta dhe të izoluara, ku të dukshme reshjet parashikohet të jenë në Verilindje dhe Juglindje të territorit shqiptar në formën e dëborës. Mbrëmja dhe nata vonë do të sjellin përmirësim të kushteve atmosferike në pothuajes gjithë vendin tonë.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë renie të ndjeshme në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke u luhatur nga -5°C deri në 14°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga Verilindja duke sjellë në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë.

Lajmet e fundit nga