LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Barazimi me Ishujt Faroe, Ismajli: Rëndësi ka vendi i parë

20 Nëntor 2023, 23:05, Sport CNA
Barazimi me Ishujt Faroe, Ismajli: Rëndësi ka vendi i parë

Shqipëria i mbylli kualifikueset e Euro 2024 me barazim ndaj Ishujve Faroe, por që janë të parët në grupin E me 15 pikë. Pas ndeshjes së luajtur në “Air Albania”, Ardian Simajli theksoi se skuadra ngeci ditën e sotme dhe do të bëhet analiza me trajnerin.

“Pas barazimit ndaj Moldavise, kjo ndeshje nuk ishte nga më të mirat e tona. Ne do ta analizojmë këtë sfidë për të kuptuar ku kemi ngecur. Rëndësi ka që ne ia dolëm të dalim të parët në grup.

Normalisht që pas ndeshjes me Çekinë kemi thënë që kjo kombëtare do të shkojë larg. Kemi një ekip shumë të fortë. Të gjithë e kanë pritur këtë sukses dhe ne ia dolëm.

A e nënvlerësuar kundërshtarin? Nuk e besoj, pasi ne jemi profesionishta dhe luajmë njësoj. Sigurisht që me skuadrat e vogla e ke më të vështirë për të luajtur dhe ndaj ekipeve të mëdha je më shumë i motivuar.

Lajmet e fundit nga