LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dy gola, një penallti dhe dy shtylla! Pjesë e parë spektakolare në Partizani-Egnatia

18 Shtator 2023, 19:23, Sport CNA
Dy gola, një penallti dhe dy shtylla! Pjesë e parë spektakolare

Është mbyllur pjesa e parë në sfidën mes Partizanit dhe Egnatias, e vlefshme për javën e katërt në Superiore.

Skuadrat kanë shkuar në dhomat e zhveshjes në barazim 1-1. Të kuqtë kaluan në avantazh në minutën e 6-të me Bintsouka, ndërsa rrogozhinasit barazuan shifrat me një gol të çmendur të Fernandos në minutën e 22-të.

Rrapaj iu afrua golit në minutën e 28-të, por pa që gjuajtja e tij të ndalej nga tranversa. I pafat edhe Paulauskas 5 minuta më vonë, që gjithashtu u ndal nga shtylla.

Në fundin e pjesës së parë Egnatia kishte mundësinë më të mirë për të shënuar, por Alban Hoxha priti penalltinë e Dwamena.

Lajmet e fundit nga