LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTO/ Ndeshja Shqipëri-Ishujt Faroe, atmosfera mahnitëse në Tiranë

20 Nëntor 2023, 19:08, Sport CNA

FOTO/ Ndeshja Shqipëri-Ishujt Faroe, atmosfera mahnitëse në

Edhe pak orë na ndajnë nga ndeshja që Kombëtarja shqipëtare luan në përmbyllje të këtyre eliminatoreve në kuadër të Euro 2024.

Pas fitoreve të njëpasnjëshme të Shqipërisë, të gjithë sportdashësit presin fitore dhe në ndeshjen që luhet këtë të hënë në orën 20:45 në “Air Albania”.

Atmosfera më së shumti ndjehet në kryeqytet. Aty ndodhen tifozë të shumtë, të cilët veshur kuq e zi e me plisa mbi kokë, këndojne dhe kërcejne nën tingujt e këngëve shqiptare.

FOTO/ Ndeshja Shqipëri-Ishujt Faroe, atmosfera mahnitëse në

Më postë ju sjellim disa foto të marra nga kryeqyteti.

Kombëtarja deri më tani k apasur këto rezultate: humbi 1:0 nga Polonia. Por më pas Shqipëria mundi Moldavinë 2:0 dhe Ishujt Faroe 3:1, barazoi me Çekinë 1:1 dhe fitoi ndaj Polonisë 2:0 dhe Çekisë 3:0. Ai e siguroi kualifikimin me barazimin 1:1 në Moldavi./ CNA

Lajmet e fundit nga