LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjimshiti: Kundërshtari ishte më i freskët, megjithatë objektivat i arritëm

20 Nëntor 2023, 23:07, Sport CNA
Gjimshiti: Kundërshtari ishte më i freskët, megjithatë

Kapiteni i Kombëtares Shqiptare, Berat Gjimshiti nuk e fsheh dëshirën për të fituar dhe për të dhuruar gola për tifozët në ndeshjen ndaj Ishujve Faroe, mirëpo nuk ishte rasti.

Kështu u shpreh kapiteni pas ndeshjes në stadiumin “Air Albania”, ku skuadrat u ndanë në barazim 0 me 0.


“Sigurisht që kishim dëshirë të bënim lojë të mirë për tifozët, por nuk ishte ashtu rasti. Objektivi i dytë sonte ka qenë vendi i parë, besoj që u arrit. Nuk besoj që e kemi nënvlerësuar, por besoj që ishin me shumë fizik, ishin gati sepse edhe nuk kanë pasur ndeshje si ne, nuk kanë qenë të lodhur si ne, ishin të freskët, por në këtë moment nuk duhet nënvlerësuar asnjë ekip sepse të gjithë kanë kualitetet e tyre”, tha Gjimshiti për TV Klan. 

Me 1 pikë që doli nga ky takim, Shqipëria zuri vendin e parë në grup.

Lajmet e fundit nga