LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

La Liga mund të shtojë “koloninë” e shqiptarëve, dy lojtarët e Kombëtares kërkohen në Spanjë

24 Janar 2023, 14:25, Sport CNA

La Liga mund të shtojë “koloninë” e shqiptarëve,

Nga Spanja raportohet se dy lojtarët e Kombëtares shqiptare kërkohen nga skuadrat e La Ligës. Siç duket kampionati spanjoll mund të nisë të “flasë” shqip, pasi Valencia dhe Real Sociedad u kanë vënë syrin mesfushorëve shqiptarë.

Bëhet fjalë për Nedim Bajramin, i cili këtë sezon ka humbur vendin e titullarit dhe mund të largohet nga Empoli. Është skuadra e Gatuzos ajo që ka shfaqur interes për shërbimet e 23-vjeçarit shqiptar. Nevoja që ka Valencia për një mesfushor ka bërë që Bajrami të kryesojë listën e skuadrës spanjolle.

Jo vetëm kaq pasi edhe Endri Çekiçi ka përfunduar në radarët e Real Sociedad. Lojtari që luan në kampionatin turk me Konyaspor mund të largohet nga Turqia dhe destinacioni i tij i radhës mund të jetë La Liga.

Kujtojmë se për 26-vjeçarin është në garë edhe AEK, që kërkon titullin kampion në Greqi dhe gjen te shqiptari lojtarin e duhur për të ndihmuar skuadrën drejt trofeut.

Lajmet e fundit nga