LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Përgjaket” sfida e Champions, plagoset me thikë tifozi para Milan-Newcastle

19 Shtator 2023, 16:38, Sport CNA
“Përgjaket” sfida e Champions, plagoset me thikë tifozi

Është rikthyer magjia e grupeve të Champions League, fazë ku emocionet janë shumë të mëdha edhe për tifozët. Por një prej sfidave të këtij kompeticionin ëhstë “përgjakur”.

Sipas “Daily Mail” raportohet se një tifoz anglez është plagosur me thikë nga një gurp prej 8 personash në Milano. Ngjarja ka ndodhur të hënë në mbrëmje, ndërsa bëhet me dije se 58-vjeçari është plagosur para sfidës së Champions mes Milan dhe Neëcastle, e cila do të luhet në orën 18:45 në “San Siro”.

58-vjeçari  është gjetur i plagosur nga Policia pranë qendrës së Milanos dhe menjëherë është dërguar në spital. Ndërkohë mediat italiane bëjnë me dije se ende nuk dihet shkaku i kësaj ngjarjeje, me hetimet që vazhdojnë për të zbuluar edhe arsyen.

Lajmet e fundit nga