LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rinovoi me Skënderbeun, kjo është deklarata e Gvozdenovic

25 Maj 2023, 21:05, Sport CNA
Rinovoi me Skënderbeun, kjo është deklarata e Gvozdenovic

Skënderbeu konfirmon edhe për një se zon Ivan Gvozdenoviçin në drejtim të skuadrës. Njoftimin për rinovimin e kontratës e ka dhënë faqja zyrtare e klubit korçar, ku është sqaruar se pas një pjesë sezoni të suksesshëm, klubi dhe presidenti i kanë besuar serbit ekipin edhe për një tjetër sezon, tashmë në elitën e futbollit shqiptar.

Natyrisht që nga ana tjetër rinovimi është konfirmuar edhe nga trajneri, i cili në një prononcim të dhënë për “Panorama Sport”, është shprehur i kënaqur për besimin e Ardian Takajt. Gvozdenoviç ka treguar gjithashtu edhe ambiciet për një sezon në Superiore në kampionatin e ardhshëm.

“Jam shumë i lumtur që kemi arritur një akord me presidentin për të zgjatur bashkëpunimin tonë edhe për një tjetër sezon. Të them të drejtën ishte diçka që unë e doja me shumë forcë, pasi ky klub dhe këto ngjyra tashmë kanë një simbolikë shumë të veçantë për mua dhe janë pjesë e zemrës sime. Falënderoj presidentin për bashkëpunimin dhe besimin që pati tek unë.

Rezultatet besoj se ishin ato që justifikuan punën time te ky ekip dhe më dhanë mundësinë që të jem sërish në krye të pankinës edhe në Superiore. Jam i ndërgjegjshëm se ky është një nder për mua, por është edhe një përgjegjësi shumë e madhe. Ambiciet e mia janë të mëdha dhe dua që këtë ekip ta shoh në krye edhe si trajner”, theksoi fillimisht 44- vjeçari për gazetën.

Lajmet e fundit nga