LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Triumf me përmbysje, Laçi “thyen” Vllazninë

19 Shtator 2023, 17:08, Sport CNA
Triumf me përmbysje, Laçi “thyen” Vllazninë

Laçi i ka shkaktuar Vllaznisë, humbjen e parë sezonale. Kurbinasit triumfon 2-1 me përmbysje në shtëpi.

Shkodranët e nisën mirë ndeshjen, duke kaluar në avantazh që në minutën e 3-të me Boshnjakun.

Megjithatë Laçi nuk u dorëzua dhe fillimisht barazoi shifrat me Sobowale në fundin e pjesës së parë dhe Tresa i ardhur nga stoli, përmbysi rezultatin me një supergol në minutën e 82-të.

Fitore e rëndësishme për kurbinasit që ngjiten në vendin e dytë me 7 pikë, ndërsa Vllaznia zbret në vendin e pestë me 5 pikë.  

Lajmet e fundit nga