LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zhgënjen Skënderbeu, një 16-vjeçar i jep fitoren Teutës

19 Shtator 2023, 17:02, Sport CNA
Zhgënjen Skënderbeu, një 16-vjeçar i jep fitoren

Teuta ka regjistruar fitoren e parë këtë sezon në Superiore. Durrsakët triumfuan minimalisht ndaj Skënderbeut, në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt.

Vendimtar goli i shënuar nga 16-vjeçari, Ergis Arifi. Mesfushori golin e vetëm të takimit në minutën e 25-të.

Ndërkohë Skënderbeu merr humbjen e dytë radhazi dhe zbret në vendin e katërt me 6 pikë, ndërsa Teuta mban vendin e tetë me 4 pikë.

Lajmet e fundit nga