LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zvicra e nis me fitore ndaj Kamerunit, Shaqiri protagonist me asist

24 Nëntor 2022, 13:05, Sport CNA
Zvicra e nis me fitore ndaj Kamerunit, Shaqiri protagonist me asist

Zvicra e nis me këmbën e mbarë Kupën e Botës duke marrë një fitore minimale 1-0 ndaj Kamerunit.

Skuadra helvete do të realizonte golin e vetëm në fillimin e pjesës së dytë. Xherdan Shaqiri shërbeu një asist për Embolo, i cili bëri detyrën duke i dhënë tri pikë Zvicrës.

Tashmë kombëtarja helvete pret e qetë rezultatin e ndeshjes së mbrëmjes mes Brazilit dhe Serbisë.

Lajmet e fundit nga